Fotowoltaika

Fotowoltaika: dzisiejszy świat jest pełen rozwoju i nowoczesnych technologii. Będąc naocznymi świadkami jak i prowodyrami zmian, powinniśmy, co jakiś czas zatrzymać się i popatrzeć, co wynika z naszych działań. Oczywiście każdy stara się jak najbardziej poprawić, jakość życia, ale często zapominamy się w tym wszystkim i jedynie pozornie poprawiamy warunki, w jakich żyjemy.

Mam tu na przykład na myśli powstające fabryki oraz przyrost naturalny, który jest coraz większy. Dzisiaj na warsztat bierzemy temat fotowoltaika i zastanowimy się jak wpływa na nasze życie i jak można dążyć do poprawy, jakości życia dzięki niej. Na samym wstępie, zanim zajmiemy się jedynie fotowoltaika powiedzmy sobie, czym są odnawialne źródła energii. W 2016 roku 18,2% zapotrzebowania ludzkości na energię, pochodziło właśnie z odnawialnych źródeł energii.

Odnawialne źródła energii

Takie źródła to między innymi wiatr,    opady,  pływy morskie, promieniowanie słoneczne, fale morskie i geotermia. Oczywiście występują również nie odnawialne źródła energii, czyli źródła, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli bądź wcale:  ropa naftowa,  węgiel,  gaz ziemny i uran pozyskiwany z kopalin. Oczywiście każde z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Osoby, które popierają odnawialne źródła energii wskazują na problemy związane ze spalaniem paliw kopalnych, stanowiących źródło ponad około osiemdziesiąt procent energii dla ludzkości: zanieczyszczenie środowiska,  globalne ocieplenie i wyczerpywanie się zasobów. Natomiast osoby przeciwne wskazują na wysokie koszty, niestabilność produkowanej energii, dodatkowe koszty ekologiczne i wątpliwy wpływ na zużycie paliw kopalnych.

Polecamy uwadze:

Fotowoltaika w domu

Fotowoltaika
Fotowoltaika

Moim miejscem zamieszkania jest osiedle domków jednorodzinnych i ostatnio na większości domów pojawiły się panele słoneczne. Kontynuując fotowoltaika stanowi świetne źródło energii, które jest wykorzystywane nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale także w przemyśle, a nawet popularne sygnalizatory świetlne na drogach coraz częściej posiadają ogniwa fotowoltaiczne, które zbierają energię słoneczną za dnia i w nocy generują oświetlenie sygnalizacji bądź oświetlenie przejść dla pieszych. Dzięki fotowoltaice możemy liczyć na ogromny rozwój i według mnie im więcej będziemy stosować paneli słonecznych tym lepiej wykorzystamy to, co mamy za darmo, a w dodatku nie trując środowiska. Podczas rozmowy z sąsiadem, który postanowił zamontować panele słoneczne na swoim dachu. Według niego jest to po prostu kolejny krok w przyszłość i wykorzystanie nie tylko szansy na dbanie o środowisko, ale także zaoszczędzenie. Na obecnym rynku, który cały czas się rozwija możemy spotkać bardzo ciekawe oferty, a także dofinansowania.

Sprawdź także:

Fotowoltaika w motoryzacji

Wcześniej wspomniałem o motoryzacji? Bo przecież to logiczne, że panele na naszych dachach generują prąd do domu lub ogrzewają wodę, w motoryzacji możemy spotkać się z jeszcze ciekawszymi rozwiązaniami i zdecydowanie bardziej zaawansowanymi. Zakupy tej technologii nie jest tani jednakże należy patrzeć perspektywicznie i potraktować to, jako inwestycję. Przede wszystkim dla ekologii, mówi się, że ogniwa słoneczne pojawiają się tam gdzie ekologia to coś więcej niż ekonomia natomiast warto dodać, że fotowoltaika jest po prostu praktyczna, bo w końcu wszędzie tam gdzie pojawia się promieniowanie słoneczne możemy produkować energię elektryczną. Możemy zapytać jak wytwarza się takie ogniwa fotowoltaiczne potocznie zwane panelami słonecznymi. Podczas produkcji paneli słonecznych wykorzystuje się tak zwany wafel krzemowy, a jego ważną cechą musi być krystaliczność. Jedno ogniwo jest w stanie produkować prąd o mocy od jednego do prawie siedmiu Wattów. W celu zmaksymalizowania efektów można budować moduły, które składają się z kilku takich paneli i zazwyczaj spotyka się małe moduły o powierzchni zaledwie dwudziestu centymetrów kwadratowych aż do takich dużych, które mają powierzchnię jednego metra kwadratowego. Najwięcej do powiedzenia fotowoltaika ma w przemyśle kosmicznym i wszelkiego rodzaju technologiach, których głównym celem jest podbój kosmosu. Warto pamiętać, że fotowoltaika to naprawdę cenne osiągnięcie, więc korzystajmy z niego mądrze i inwestujmy swoje pieniądze w to, co sprawdzone i to, co posiada pozytywne opinie, ponieważ nie trudno jest wydać pieniądze inwestując w panele nieznanego producenta czy próbując samemu założyć taką instalację. Fotowoltaika to istna szansa, a wręcz bilet do zdrowego środowiska a tym samym czystej i klarownej przyszłości dla naszych dzieci. Fotowoltaika, jako nauka zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, które pochodzi ze Słońca, obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana. Z mojej strony to tyle mam nadzieję, że tak samo jak mnie zainteresowała Cię fotowoltaika i zachęcam do poszukania więcej informacji w tym temacie. Dziękuję Ci za czas i atencję poświęcone na ten artykuł oraz zapraszam do innych moich publikacji na ten temat, niech fotowoltaika będzie z Tobą.