Jak wybrać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy?

Jak wybrać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy? Obecnie kosmetyki do ciała to bardzo szeroka kategoria produktowa. Na rynku dostępne są kremy, balsamy, olejki, peelingi i wiele innych produktów. Wraz z postępującym procesem starzenia się skóry na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Wtedy wiele kobiet zaczyna zastanawiać się, jak znaleźć najlepsze kosmetyki do ciała, które pomogą im raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi zmarszczkami. Z myślą o nich przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł. Wyjaśniamy w nim, jak wybrać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy.

Jak wybrać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy?

Kosmetyki do ciała, takie jak kremy przeciwzmarszczkowe, to naprawdę bardzo szeroka kategoria produktów. Producenci w ostatnich latach prześcigali się wręcz w nowych liniach kosmetyków do ciała, które zgodnie z przekazami reklamowymi mogą raz na zawsze zniwelować zmarszczki. Warto wspomnieć, że po dwudziestym piątym roku życia skóra bardzo szybko się starzeje. Jednak cera dojrzała jest profesjonalnie klasyfikowana dopiero, gdy kobieta kończy 40 lat.

W tym czasie zaszło wiele zmian w gospodarce hormonalnej kobiet. Drastycznie spowalnia metabolizm, ponieważ ma ogromny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale także na skórę, ponieważ wszystkie gruczoły łojowe zaczynają działać mniej wydajnie. Organizm produkuje również znacznie mniej kolagenu i elastyny, co z kolei przyczynia się do powstawania zmarszczek. Wszystkie komórki naskórka odbudowują się bardzo powoli, przez co proces regeneracji skóry trwa długo, a w niektórych przypadkach wcale. Na szczęście stosowanie specjalnych kosmetyków do ciała daje szansę na zatrzymanie tych wszystkich negatywnych zmian w organizmie.

Skóra dojrzała wysycha – dlaczego?

Warto wspomnieć, że aż 20% wody w organizmie człowieka znajduje się w naszej skórze. Osoby, którym zależy na jak największej ochronie przed utratą płynów ustrojowych, powinny pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Mianowicie: organizm sam stara się przeciwdziałać utracie wody za pomocą gruczołów łojowych, które tworzą na powierzchni skóry specjalną warstwę ochronną zwaną sebum. Z kolei w głębszych warstwach skóry działa NMF, czyli Naturalny Czynnik Nawilżający. Skóra nie zawsze jest w stanie samodzielnie utrzymać wilgoć w organizmie. Na wygląd suchej skóry może wpływać wiele różnych czynników, takich jak niewłaściwa pielęgnacja, wiek, nagłe zmiany temperatury, zanieczyszczenie środowiska, niezdrowe nawyki żywieniowe czy klimatyzacja.

Właściwe nawilżenie skóry kluczem do sukcesu

Jak wybrać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy?
Jak wybrać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy?

Aby przywrócić skórze dojrzałej właściwą kondycję i spowolnić proces starzenia, należy zacząć od inwestycji w odpowiednie nawilżenie skóry. Substancje, które organizm może wytworzyć samodzielnie, są bardzo skuteczne. O jakiej substancji mówimy? Obejmuje to mocznik, który jest naturalnym czynnikiem nawilżającym. Przyciąga cząsteczki wody, które następnie wiążą się w naskórku. Zmiękcza skórę i pozwala na skuteczniejsze wchłanianie się pozostałych składników.

Ceramidy to jeden z niezbędnych składników niezbędnych do prawidłowego nawilżenia skóry. Są to tłuszcze, które wypełniają przestrzenie między komórkami. Ich cechą charakterystyczną jest to, że pomagają wodzie nie wydostawać się z organizmu. Poziom ceramidów w organizmie spada wraz z wiekiem, dlatego warto uzupełnić swój organizm o dobór specjalnych kosmetyków do ciała. Kolejnym składnikiem, o którym należy wspomnieć jest skwalen, który wchodzi w skład sebum. Powoduje neutralizację wolnych rodników i usunięcie wszystkich szkodliwych substancji. Ma wiele właściwości leczniczych. Dzięki niemu każda inna substancja łatwiej wchłania się w skórę.

Jakie składniki powinien zawierać najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy?

Aby pielęgnacja skóry dojrzałej przyniosła odpowiednie efekty, należy stosować dobrze dobrane kosmetyki do ciała, aby skóra wróciła do normalnego stanu. Jakie składniki powinien zawierać krem ​​przeciwzmarszczkowy? Każdy dobry krem ​​przeciwzmarszczkowy powinien zawierać następujące składniki:

  • witamina A – w zdecydowanej większości występuje w postaci retinolu, przyspiesza proces regeneracji skóry,
  • witamina C – Im wyższe stężenie witaminy C, tym skuteczniejszy krem ​​przeciwzmarszczkowy,
  • peptydy regenerujące – wpływają na stymulację procesów regeneracji skóry,
  • sirtuiny – są to białka, które pomagają w naprawie uszkodzonego DNA,
  • kwasy owocowe AHA,
  • hormon roślinny,
  • pierwiastki mineralne,
  • witamina E,
  • kwas hialuronowy – jest jednym z najskuteczniejszych środków nawilżających,
  • niacynamid.