Jakie kursy powinna ukończyć profesjonalna manikiurzystka?

Jakie kursy powinna ukończyć profesjonalna manikiurzystka? Teraz coraz więcej kobiet kocha swoje paznokcie. Chcieliśmy, aby były nie tylko równo przycięte, ale również pięknie pomalowane i stylizowane. W tym celu udajemy się do dobrej kosmetyczki, zwanej też manikiurzystką. Jakie kursy powinna ukończyć, aby zapewnić najlepszą obsługę? Odpowiadamy.

Początki

Jakie kursy powinna ukończyć profesjonalna manikiurzystka?
Jakie kursy powinna ukończyć profesjonalna manikiurzystka?

Każdy z nas, niezależnie od profesji, kiedyś zaczyna. Dlatego manikiurzyści powinni zacząć od podstaw. Nie jest to łatwe – większość z nas uważa, że ​​dobrze poradzimy sobie na kursie np. z nakładania lakierów mieszanych. Po co kurs podstawowy, skoro każda kobieta potrafi perfekcyjnie przygotować paznokcie do manicure? Problem w tym, że nie wszyscy. Na przykład nawet najlepiej wymieszany lakier nie utrzyma się na paznokciach, jeśli odtłuszczenie będzie mocne. Możemy nałożyć go na każdy rodzaj zdobienia paznokci. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszaniu olejków, lakierów do paznokci czy zwykłych lakierów, przed ich nałożeniem musimy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia.

Dlaczego to takie trudne? Ponieważ wiele filmów instruktażowych pomija najważniejsze punkty. Wielu stylistów traktuje wszystkie paznokcie tak samo. Jednocześnie dobry nauczyciel nauczy nas, jak prawidłowo dbać o nasze paznokcie. Omówimy kroki, które należy wykonać, aby przygotować odpowiednią paletę do paznokci. Wbrew pozorom wymaga ogromnej wiedzy, a także doświadczenia i poświęcenia. Kurs podstawowy obejmuje również zapoznanie się z podstawowymi narzędziami pracy stylisty.

Higiena salonu

Czasami odpowiednie moduły BHP są zawarte w kursie Podstawy stylizacji paznokci. Jednak często musimy kontynuować dodatkowe mini-lekcje. Nauczymy się, jak odpowiednio przygotować nasze stanowiska pracy pod kątem higieny i bezpieczeństwa. Jeśli zastanawiamy się nad prowadzeniem własnego salonu, musimy również odbyć zajęcia z przygotowania sprzętu do pracy. Zajmują się głównie czyszczeniem, dezynfekcją i sterylizacją. Podczas kursu dowiemy się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i naszych klientów. Same zajęcia trwają zwykle kilka godzin i kosztują bardzo niewiele. Dlatego jeśli nasz kurs podstawowy nie obejmuje modułu Higiena, musimy zapisać się na kursy dodatkowe.

Manicure hybrydowy

Każda profesjonalna manikiurzystka jest zobowiązana do ukończenia kursu paznokci hybrydowych. Żele i blendy pozostają jedną z najpopularniejszych form zdobienia paznokci. Jednak coraz więcej kobiet decyduje się na bycie dwurasowym. Manicure polega na pomalowaniu paznokci mieszanym lakierem, który następnie utwardza ​​się pod lampą UV. Żele i hybrydy to bardzo trwałe rodzaje manicure. Na paznokciach utrzymują się do 4 tygodni. Podczas kursu nauczymy się jak prawidłowo malować paznokcie oraz dobrać moc lampy UV. Co więcej, poznamy również techniki zdobienia.

Dzięki hybrydzie oferuje również zajęcia z przedłużania paznokci. Od niedawna stało się to możliwe. W trakcie kursu dowiemy się również jak prawidłowo pobrać hybrydę. Uważajmy jednak, jaki rodzaj treningu wybieramy. Niektóre z nich są przeznaczone dla tych, którzy po prostu chcą nauczyć się mieszać zdobienia paznokci zgodnie ze swoimi potrzebami. Wybierzmy kurs przeznaczony dla profesjonalnych manicurzystek.

Żel do manicure

Lakier do paznokci to trwała i piękna metoda manicure. Dzięki manicure żelowemu możemy wydłużyć naturalne paznokcie naszych klientek. Na kursie najpierw poznamy tę dość trudną technikę skalowania. Zyskamy również umiejętność nakładania żelu w sposób, który nie wygląda sztucznie na paznokciach. Dlatego klientki często obwiniają manicure żelowy – sztuczny, nienaturalny wygląd.

Jednocześnie dobra stylistka zrobi to tak dobrze, że nikt nie odróżni tego od manicure hybrydowego. Żele mają jednak zasadniczą zaletę. Możemy pokolorować odrosty, dzięki czemu manicure utrzyma się na paznokciach nawet do 6 tygodni! Manicure żelowy jest nadal bardzo popularny wśród kobiet i naprawdę warto uczyć się go od podstaw.

Manicure tytanowy

Niewielu manikiurzystek słyszało o manicure tytanowym. Niestety, bardzo niewiele kursów obejmuje ten rodzaj zdobienia paznokci. Jednocześnie zyskuje popularność wśród kobiet. Wszystko dlatego, że tytanowe zdobienia nie muszą być utwardzane w lampach UV. Dlatego kobiety uważają to za względnie bezpieczne. Przygotowane paznokcie są po prostu zanurzane w specjalnym proszku. Strząśnij nadmiar, wyrównaj warstwy i gotowe! Jak widać, wcale nie jest łatwiej. Co więcej, manicure tytanowy wygląda naprawdę naturalnie. Jednak obecnie oferuje go niewiele fabryk kosmetycznych.

Znajomość technik jego realizacji pozwala nam zaistnieć na rynku i zdobywać coraz więcej klientów. Niestety same zajęcia z manicure tytanowego są stosunkowo drogie. Potraktujmy to jednak jako inwestycję we własne umiejętności, innowacje i reklamę.