Najpopularniejsze usługi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze usługi medycyny estetycznej: z roku na rok usługi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z tego zakresu, gdyż razem z rozwojem nowoczesnych technologii są one bardziej skuteczne i obarczone mniejszym ryzykiem niepowodzenia. W jaki sposób ludzie najczęściej ingerują w swój wygląd? Na jakie usługi z zakresu medycyny estetycznej się decydują? Tego dowiecie się Państwo z tego artykułu – zapraszamy do lektury!

Mezoterapia

Mezoterapia należy do uniwersalnych zabiegów estetycznych https://www.m-estetica.pl. Można go wykonać na różnych częściach ciała – zaczynając od twarzy, poprzez szyję, dekolt, dłonie, a kończąc na skórze głowy. Koszt zabiegu zaczyna się od 400 zł i jest zależny od części ciała, na której jest wykonywany. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dopasowanych koktajli, które zawierają w sobie składniki, mające pozytywnie wpłynąć na skórę. Mezoterapia jest przeprowadzana za pomocą głowicy, która jest zakończona mikroigiełkami – dzięki ich zastosowaniu skóra jest pobudzona do regeneracji.

Botoks na zmarszczki

Botoks, czyli inaczej toksyna botulinowa, to naturalna substancja, której niezwykłe właściwości polegają na blokowaniu impulsów nerwowych, które prowadzą do skurczów mięśni będących odpowiedzialnymi między innymi za powstawanie zmarszczek. Zabieg polega na wprowadzeniu toksyny botulinowej pod skórę dzięki zastosowaniu cienkiej igły. Jest on prawie całkowicie bezbolesny, a jego koszt zaczyna się już od 400 złotych. Efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy.

Usuwanie blizn za pomocą lasera

Najpopularniejsze usługi medycyny estetycznej
Najpopularniejsze usługi medycyny estetycznej

Laser używany w celu usuwania różnych blizn: pourazowych, potrądzikowych czy pozabiegowych, a oprócz tego rozstępów czy przebarwień. Laser emituje impulsy, które powodują niszczenie tkanki bliznowatej albo komórek, które są odpowiedzialne za przebarwienie. Dodatkowo, stymuluje on produkcję tkanek zdrowych. Ból jest praktycznie nieodczuwalny, a efekty są trwałe. Koszt zabiegu waha się w przedziale od 100 do nawet 3000 złotych.

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w celu regeneracji skóry

Zabiegi z wykorzystaniem substancji pozyskiwanej z krwi pacjenta, czyli osocza bogatopłytkowego, są bardzo popularne w ostatnich latach. Substancja ta jest wprowadzona pod skórę poprzez delikatne nakłucia o różnej głębokości – w ten sposób tkanki są pobudzane do regeneracji, wspomagana jest produkcja kolagenu oraz rozwój naczyń krwionośnych. Ogólny wygląd cery zostaje odświeżony, skóra nabiera blasku i staje się elastyczna, a niedoskonałości zostają zredukowane. Zabieg może być wykonywany również na dekolcie, szyi czy na dłoniach.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w celu powiększenia ust

Kwas hialuronowy substancja naturalnie występująca w organizmie, podobnie jak toksyna botulinowa. Zabieg polega na wstrzyknięciu w wargi odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego, zwiększają one dzięki temu swoją objętość i są zdecydowanie pełniejsze i bardziej gładkie. Koszt zabiegu wynosi około 1300 złotych, a efekty zabiegu trwają od 6 do nawet 12 miesięcy.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest wykonywana poprzez mechaniczne ścieranie górnych warstw naskórka oraz skóry. Zabieg ten jest polecany osobom, które mają problem z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami, rozstępami, cellulitem czy powstającymi zmarszczkami. Może on być przeprowadzany na twarzy, szyi, dekolcie, plecach albo udach. Dzięki niemu skóra staje się dotleniona, a jej naturalny koloryt i gładkość zostaje przywrócona. Koszt zabiegu waha się w przedziale 100 – 200 złotych.

Ultraformer

Jest to zabieg przeprowadzany przy użyciu fal ultradźwiękowych emitowanych przez urządzenie Ultraformer. Fale ultradźwiękowe podgrzewają tkanki, w efekcie czego są one obkurczane i stymulowana jest produkcja kolagenu. Dlatego też zabieg ten jest stosowany w celu odmłodzenia skóry oraz jej ujędrnienia, a także spłycenia zmarszczek. Zabieg może być wykonywany przez cały rok, nawet latem. Koszt tego zabiegu może wynieść nawet 6000 złotych.

Lipoliza iniekcyjna

To zabieg, który polega na rozpuszczeniu nadmiernej tkanki tłuszczowej dzięki zastosowaniu substancji o odpowiednich stężeniach wprowadzanych pod skórę. Lipoliza iniekcyjna może być wykonywana w celu redukcji worków pod oczami, wymodelowania brzucha lub ud, likwidacji tzw. drugiego podróbka czy zmniejszenia zbyt dużych piersi u mężczyzn. Zabieg ten jest bardzo dobrą alternatywą dla liposukcji.

Nici liftingujące

Jest to tańszy i mniej inwazyjny zabieg niż tradycyjny lifting. Polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich, dwukierunkowych igieł. Nici liftingujące mogą wzmocnić owal twarzy, unieść brwi czy wygładzić skórę szyi. Jest tak z powodu nadmiernej produkcji kolagenu tam, gdzie zostaną umieszczone nici. Dzięki zastosowaniu odpowiednich nici możliwe jest także wykonanie liftingu krocza.

Surgi Wire

Surgi Wire to jedna z najbardziej nowoczesnych metod na pozbycie się nawet głębokich zmarszczek. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę, wzdłuż zmarszczki, bardzo cienkiego drutu wykonanego ze stali nierdzewnej. Następnie poprzez wykonanie z jego użyciem odpowiedniej pętli rozluźniony jest mięsień odpowiadający za tworzenie zmarszczki. Dzięki tej procedurze skóra zyskuje młody wygląd. Jest ona bezbolesna, a efekty są od razu widoczne. Koszt zabiegu to około 2000 – 2500 złotych.