Rekuperacja Wrocław

Nasza firma wykonuje indywidualne projekty rekuperacja Wrocław, oferujemy wydajne urządzenia, które zapewniają dopływ świeżego powietrza przez 365 dni w roku. Przed naszymi specjalistami stoi najważniejsze zadanie – stworzenie komfortowego mikroklimatu w pomieszczeniach. Masy powietrza i zanieczyszczone powietrze wymagają ciągłego oczyszczania i dostarczania świeżego. Wentylacja nawiewna w budynkach jest rozplanowana na różne sposoby. Duża liczba klientów preferuje przy wyborze układ nawiewno-wywiewny. Rekuperacja (odzyskiwanie) to powrót i oczyszczenie cząsteczek do ponownego użycia. Do tego procesu wynaleziono urządzenie – rekuperator.

Co trzeba wiedzieć o wentylacji nawiewno-wywiewnej?

Naturalna wentylacja

W skład zestawu do wentylacji naturalnej wchodzą zawory nawiewne okienne i ścienne. Odprowadzają do pokoju świeże powietrze z ulicy. Okapy są integralną częścią wentylacji rekuperacyjnej. Ich głównym zadaniem jest usuwanie zużytego powietrza, które dostaje się do pomieszczenia. Temperaturę wewnątrz i na zewnątrz zapewnia różnica i możliwości wymiany powietrza.

Klasyczny system wymuszony

Biorąc pod uwagę tryby i objętości, przepływy powietrza krążą w klasycznej wentylacji wymuszonej. Stabilne powietrze w wydzielonych pomieszczeniach utrzymywane jest przez cały rok dzięki specjalnym urządzeniom wentylacyjnym oraz systemowi kanałów nawiewnych i wywiewnych. Jedyną wadą centrali wentylacyjnej są wysokie koszty energii zimą. Dla komfortowej temperatury zimne masy z ulicy wymagają stałego ogrzewania.

Wentylacja rekuperacyjna we Wrocławiu

Rekuperacja Wrocław
Rekuperacja Wrocław

To najdoskonalszy system, w którym krążą prądy powietrza. Działanie wentylacji wymuszonej z wymiennikiem ciepła wymaga niewielkiej ilości energii elektrycznej i jest najbardziej ekonomiczne. Ciepło zawarte w powietrzu wywiewanym jest zawracane z ulicy, ogrzewane przez wymiennik ciepła, a następnie dodatkowo ogrzewane. W związku z rosnącymi potrzebami ludzi związanymi z komfortem pomieszczeń mieszkalnych, wskazane stało się zainstalowanie wielofunkcyjnego systemu wentylacji wymuszonej. Możemy zainstalować rekuperację we Wrocławiu dostosowaną do Twoich potrzeb. Moc urządzenia oraz całą instalację dobieramy na potrzeby prawidłowej wymiany powietrza w domu. Dzięki wymiennikowi ciepła do wentylacji powietrze wywiewane jest usuwane na zewnątrz pomieszczenia, a temperatura staje się komfortowa.

Rodzaje sprzętu z rekuperacją we Wrocławiu

Sprzęt wentylacyjny rekuperacyjny prezentowany jest w szerokim asortymencie. Dzieli się na 2 typy:

  • Centralny.
  • Zdecentralizowany.

Do pomieszczenia wybiera się jednostkę odpowiednią do zasilania. Główna klasyfikacja opiera się na przenoszeniu ciepła i cechach konstrukcyjnych.

Kilka rodzajów rekuperatorów we Wrocławiu

  • Płytkowy.
  • Obrotowy.
  • Rury cieplne itp.

Rekuperatory płytkowe

Mogą być krzyżowe i przeciwprądowe. Najczęściej spotykane są zwrotnice. Wydajność osiąga nie mniej niż 65%. Powietrze wchodzące i wychodzące jest zabezpieczone przed mieszaniem dzięki pełnej szczelności płytowego wymiennika ciepła.

Rekuperatory obrotowe

Z wyglądu taki rekuperator przypomina obracający się wirnik. Montowany jest prostopadle do mas powietrza (wlotowego i wylotowego). Jest także radiatorem. Ruchomy sektor wirnika zatrzymuje ciepło, gdy powietrze jest odzyskiwane. Wchodzące powietrze odbiera energię cieplną, gdy urządzenie się obraca, a sektor jest chłodzony. Sprawność rekuperatorów rotacyjnych sięga 80%. Skromne wymiary, niski opór aerodynamiczny, zdolność do odprowadzania wilgoci to zalety takiego urządzenia. Montowana przez nas rekuperacja we Wrocławiu działa sprawnie i cicho, bez względu na ilość osób przebywających w domu. Można bardzo szybko przewietrzyć dane pomieszczenie.

Rury cieplne jako rekuperacja we Wrocławiu

Urządzenie to hermetycznie zamknięta tuba z płynem w środku. Wrze w 0 stopniach. Górny koniec jest dostarczany do opadającego strumienia, a dolny koniec do wyjścia. Ciepłe powietrze wpadające do wnętrza powoduje wrzenie cieczy. Przepływające powietrze jest ogrzewane po dostaniu się pary wodnej do górnej części. Proces zostaje wznowiony po opadnięciu kondensatu. Montaż takiego wymiennika ciepła odbywa się pod kątem lub w pionie.

Rekuperatory wykonywane są z różnych materiałów, od których zależą właściwości, jakość i żywotność:

  • Aluminium. Służy do oddzielania strumieni powietrza. Główną zaletą jest niska cena. Okresowe zamrażanie – ta wada może sprawić, że potencjalny klient zrezygnuje z zakupu takiego sprzętu. Potrzebuje dodatkowego ogrzewania, a to są koszty prądu elektrycznego.
  • Tworzywa sztuczne. Jednostki plastikowe są podobne w swoich właściwościach do aluminiowych, tylko ich wydajność jest wyższa. Tworzywo sztuczne jest bardziej niezawodne i trwałe.
  • Celuloza. Doskonale wchłania wilgoć. Nawilżone powietrze dostaje się do pomieszczeń.
  • Papier. Taki wymiennik ciepła nie zamarza i nie wymaga ogrzewania. Ale nie ma cyrkulacji powietrza z wodą.

Jak wybrać rekuperację we Wrocławiu?

Osobom, które nie zajmują się wymuszoną wentylacją i odzyskiem ciepła, trudno jest zrozumieć różnorodność prezentowanych modeli.

Aby to zrobić, musisz znać kilka kryteriów, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę:

  • Jak wiadomo, przy 10 stopniach mrozu urządzenie działa stabilnie. Jednak w przypadku spadku temperatury spada również sprawność procesu (współczynnik sprawności). Aby temu zapobiec, producenci stosują dodatkowy sprzęt termiczny.
  • Mostki zimne, materiał korpusu – to drugie kryterium, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Na przykład okładzina 30 mm nie wytrzymuje negatywnych warunków i wymaga dodatkowej izolacji. Aluminiowa rama silnie przyciąga niskie temperatury.
  • Ciśnienie wentylatora. Wartości tego kryterium są mierzone w Pa, w żadnym wypadku w m³. Każdy kupujący zwraca uwagę na drugą wartość, która w rzeczywistości jest błędna. Wynik wiąże się z pracą przy niskim ciśnieniu wentylatora.
  • Automatyzacja. Obecność tej opcji znacznie upraszcza proces korzystania ze sprzętu. Idealnie powinno być kilka trybów działania i opcjonalnych komponentów.