Studio tatuażu

Obecnie studio tatuażu jest coraz bardziej popularne. Wykonywane są przez osoby w różnym wieku, zaczynają być coraz bardziej akceptowalne w miejscach pracy, nawet przez osoby w podeszłym wieku są postrzegane jako sztukę. Zrobienie pierwszego tatuażu bez wątpienia jest ważnym momentem, przed którym warto nabyć szereg informacji. Tatuażu nie warto robić pod wpływem chwili, nieprzemyślane, gdyż może się to skończyć dla nas tragicznie.

Wybieramy studio tatuażu

Wybór odpowiedniego studia tatuażu w Warszawie jest bardzo istotny i może tak naprawdę zaważyć na wszystkim. Jeżeli już zdecydujemy się na konkretne studio, warto zastanowić się, czy jest ono miejscem profesjonalnym, sprawdzić prace artysty, zobaczyć czy odpowiada nam jego styl. Jeżeli jednak od razu wybierzemy naprawdę dobre studio tatuażu, wyżej wymienione rzeczy będą tylko formalnością.

Jaki wzór wybrać?

Wzór, na który się decydujemy, na naszej skórze będzie przez całe życie. Jeżeli chcemy uniknąć niepotrzebnego stresu, bólu oraz dodatkowych pieniędzy na usuniecie zrobionego wzoru  (np. laserowe usuwanie tatuażu) lub na „wybielenie” skóry, podejmijmy decyzję raz, a dobrze. To, na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę, to profesjonalizm, higiena, terminy, cena i wzór.

Ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Podstawową kwestią, nad jaką należy się skupić, wybierając studio tatuażu, jest oczywiście cena. W profesjonalnych miejscach ceny nie są małe. Przykładowo cennik sesji całodziennej zaczyna się od kwoty tysiąca złotych, a cennik pojedynczego wzoru, od stu pięćdziesięciu złotych. Jeżeli ktoś oferuje nam zrobienie dziary za kwotę niższą, powinno nam dać to do myślenia. Na cenę tatuażu nie składają się jedynie talent i czas poświęcany przez tatuatora, ale także materiały używane do robienia wzoru, tusz, czy nawet takie rzeczy jak prąd, czy opłata za wynajem miejsca na studio tatuażu (oczywiście tylko w danym procencie). Na tatuażu nie powinniśmy oszczędzać. Nie jest to rzecz, na zrobienie której, powinniśmy szukać jak najtańszego miejsca. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest profesjonalizm danego studia tatuażu. Im jest on lepszy, tym ma, chociażby bardziej nowoczesny sprzęt.

Studio tatuażu

Współcześnie coraz częściej studio tatuażu to nie tylko miejsce, gdzie zrobić możemy tatuaż, ale także makijaż permanentny, pedicure, manicure, czy doczepiane włosy. Ponieważ tatuowanie jest swoistą sztuką, warto zastanowić się, czy osoby tam zatrudnione faktycznie są tak wszechstronne. Jeżeli przykładowo mamy malarza, rzadko zdarza się, że jest on jednocześnie śpiewakiem, grajkiem i mechanikiem samochodowym. Takie studia tatuażu warto prześwietlić naprawdę uważnie i sprawdzić, czy osoby w nim pracujące faktycznie wiedzą, czym jest profesjonalny tatuaż. Niestety z takich miejsc często wychodzą osoby ze źle wytatuowanymi wzorami, krzywymi i brzydkimi napisami, czy portretami, które w żadnej sposób, nie przypominają tych autentycznych.

Odpowiednia higiena

Kolejną kwestią, jaka warto wziąć pod uwagę, wybierając dobre studio tatuażu, jest higiena. Jest ona niezwykle ważna i może zaważyć na naszym zdrowiu. Jeżeli w miejscu, w którym chcemy zrobić tatuaż, jest pełno kurzu, na fotelu jest krew, włosy lub inne plamy, powinniśmy od razu się wycofać. Profesjonalne studio tatuażu z Warszawy https://www.luckyseven.pl/ trzyma się ściśle zasad higieny. Tatuażysta, który zna się na swojej pracy, przed przystąpieniem do tatuowania kolejnego klienta, sterylizuje sprzęt, przy kliencie zakłada czyste rękawiczki, otwiera nowe igły. Oczywiście, aby wszystko było w porządku, klient także musi zachować odpowiednią higienę. O to, czego powinien unikać i jak pielęgnować nowe dzieło, powinien on zapytać tatuażystę. Jeżeli jest on osobą profesjonalną, nie będzie miał problemu z odpowiedzią. Jeżeli jesteśmy na fotelu w studio tatuażu po raz pierwszy, sam powinien także wyjść z inicjatywą i wyjaśnić nam niezbędne rzeczy.

Czego należy unikać ze świeżo zrobionym tatuażem?

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Przede wszystkim kąpieli w miejscach, gdzie woda nie jest czysta (rzeka, jezioro). Unikać powinniśmy także wyjść na basen. Na tatuażu powinniśmy mieć także przez pierwsze dni założoną folię i smarować go specjalną maścią. Ponieważ tatuaż musi pasować do nas, styl, w jakim zdecydujemy się go zrobić, jest bardzo ważny. W tym celu warto przejrzeć prace różnych artystów, zajrzeć do portfolio. Pamiętajmy, że tatuażysta https://www.apbreloaded.com.pl/studio-tatuazu/ jest artystą i jego styl jest unikatowy. Konkretna osoba specjalizuje się w konkretnych stylach. Jeszcze jedna ważną rzeczą jest wzór. To my i tylko my, decydujemy o tym, co będzie zdobiło nasze ciało. Warto, żeby był on unikatowy, a nie powielany z internetu. W dobrych i profesjonalnych studiach tatuażu pracownik nie będzie miał problemu ze stworzeniem projektu, który sobie wymarzyliśmy (lub, jeżeli nie specjalizuje się akurat w danym stylu, odeśle nas do miejsca, gdzie nasz projekt zostanie wykonany). Nie dajmy się namówić na wybranie sobie wzoru z dostępnych w salonie. Jeżeli robimy sobie tatuaż po raz pierwszy, warto zdecydować się na coś mniejszego, żeby zobaczyć jak my i nasza skóra zareaguje na dany proces. Oczywiście, żeby móc wykonać tatuaż, należy mieć ukończone osiemnaście lat. Młodsze osoby muszą mieć zgodę rodziców. Mimo to warto poczekać do pełnoletności, aby decyzja o tatuażu była dobrze przemyślana.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl