Zabiegi kosmetyczne - Thermage

Zabiegi kosmetyczne – Thermage są bezpieczną metodą zmniejszania wiotkości skóry w takich obszarach, jak ramiona, brzuch, uda i pośladki. Zabieg jest szybki, bezbolesny i wysoce skuteczny. Jest coraz bardziej popularny.

Idealni kandydaci

Jeśli jesteś zmęczona postarzałą, obwisłą skórą, ale jednocześnie nie chcesz inwestować swojego czasu i pieniędzy w inwazyjny lifting, Thermage to idealny wybór. Ta nieinwazyjna technika ujędrniania i odmładzania skóry nie wymaga bolesnych zabiegów chirurgicznych lub iniekcji. Thermage jest z powodzeniem stosowany do ujędrniania brzucha, ud i pośladków. Może nawet eliminować zwiotczenie ramion. Może być również stosowany do złagodzenia suchości skóry i łagodnych blizn potrądzikowych. Idealny kandydat ma 30-60 lat. Wtedy wyniki są naprawdę imponujące. Ten zabieg jest skuteczny dla osób o wszystkich typach skóry i karnacji, które chcą mieć jędrniejszą i młodszą skórę. Wiele kobiet, które miały wiotką skórę po porodzie, osiągnęły doskonałe wyniki, właśnie dzięki Thermage. Ten zabieg pomaga również zmniejszyć rozstępy. Jest również idealny dla pacjentów, którzy mają obwisłą skórę po utracie znacznej ilości kilogramów.

Procedura

To nieinwazyjny zabieg stosowany do przywracania i regeneracji kolagenu w głąb skóry bez bolesnych zastrzyków, zabieg chirurgicznych i laserów. Zazwyczaj przeprowadzana jest jedna sesja. Trwa od kilku minut do dwóch godzin. Thermage napina skórę za pomocą odpowiedniej technologii radiowej, która ogrzewa zewnętrzną warstwę, stymulując w ten sposób produkcję kolagenu pod powierzchnią. Pacjenci mogą odczuwać łagodne ciepło, ponieważ podczas zabiegu uwalniane są częstotliwości radiowe. Jednak znieczulenie ogólne nie jest wymagane. Kolagen jest odnawiany i utrwalany, co natychmiast poprawia strukturę i napięcie skóry. Nowy kolagen nadal rośnie w ciągu sześciu miesięcy po przeprowadzeniu zabiegu. Pacjenci zobaczą imponujące wyniki, właśnie po kilku miesiącach.

Wyniki Thermage

Chociaż wyniki poprawiają się w ciągu kilku miesięcy od przeprowadzenia Thermage, pacjenci mogą zauważyć natychmiastową poprawę w ujędrnieniu i napięciu skóry. Naturalna regeneracja kolagenu wytwarza mocniejszą, jędrniejszą i młodzieńczą skórę. Kolagen wypełnia bowiem zmarszczki i wyrównuje zewnętrzne warstwy skóry od wewnątrz. Jędrniejszy brzuszek, mocniejsze ręce i podkreślony pośladki są widoczne po kilku miesiącach. Wyniki mogą się utrzymać przez kilka lat.

Istotne informacje

Zabiegi kosmetyczne - ThermageThermage kieruje prąd elektryczny na skórę. Ta energia elektryczna jest kierowana do komórek w określonych obszarach. Energia o częstotliwości radiowej (RF) przekształcana jest w energię cieplną. Ciepło stymuluje produkcję kolagenu w dolnych warstwach skóry. W krótkim czasie ogrzany kolagen rozkłada wiązanie wodorowe w łańcuchach, powodując jego skrócenie i zagęszczenie. Dlatego natychmiast po zabiegu i kilka tygodni później, pojawiają się pierwsze efekty. W dłuższej perspektywie kolagen pobudza fibroblasty do produkcji nowego, zdrowego kolagenu. Taki efekt możemy obserwować po kilku miesiącach od zabiegu. Ponadto ciepło stymuluje przepływ krwi, prowadząc do zwiększonego metabolizmu warstwy tłuszczowej.

Termofazowa częstotliwość radiowa jest monopolarna w przeciwieństwie do dwubiegunowej. Thermage nie jest ablacyjny, co oznacza, że jego działanie zachodzi pod skórą. Pozostawia nienaruszoną powierzchnię skóry. Przekłada się to na krótszą regenerację. Każdemu impulsowi towarzyszy chłodzenie przed, w trakcie i po dostarczeniu impulsu. Zapobiega to uszkodzeniu skóry, ograniczając wszystkie efekty Thermalage

Dlaczego powstaje ciepło?

Powierzchnia skóry utrzymuje około 40 stopni Celsjusza. Głębsza tkanka stymuluje produkcję kolagenu w temperaturze pomiędzy 65 a 75 stopni Celsjusza.

Procedura

Po tym, jak dermatolodzy stwierdzą, że jesteśmy odpowiednimi kandydatami do zabiegu i uzyskamy zgodę, zrobią nam zdjęcia obszaru, który ma być leczony. Zdjęcia zostaną wykonane dla porównania przed i po zabiegu. Należy zdjąć całą metalową biżuterię w obszarze poddanym zabiegom. Podkładka zwrotna jest umieszczona na plecach. Obszar poddawany zabiegowi jest dokładnie czyszczony odpowiednimi preparatami, aby nie pozostały śladu po makijażu, kremu, ani żadnego brudu. Dzięki temu zapobiegamy zakłóceniom w dostarczaniu częstotliwości radiowej.

Istnieje z góry ustalona liczba impulsów, w zależności od tego, która końcówka jest jednorazowa. Lekarz pracuje nad równomiernym rozprowadzaniem tych impulsów w całym obszarze leczenia za pomocą różnych technik. Następnie koncentruje się na obszarach, które według niego wymagają więcej uwagi. Każdemu impulsowi towarzyszy chłodzenie, ale przeważnie odczuwalne jest uczucie wiercenia. Będzie to bardziej widoczne na obszarach kostnych. Odczuwamy też ciepło, które będzie trochę bolesne, ale wciąż akceptowalne. Nie ma żadnego znieczulenia, ale lekarz będzie na bieżąco prosił o informację zwrotną o akceptowaniu ciepła. Ponadto znieczulenie w leczonym obszarze może zmienić oporność cieplną tkanek i istniałoby ryzyko przegrzania. Zaraz potem widoczne będzie napięcie i obrzęk. Występuje również rumień. Takie objawy znikną następnego dnia.