Pranie wykładzin Kraków

Pranie wykładzin Kraków – czy wykładzina dywanowa zabrudziła się i straciła swój dawny wygląd? Nie trzeba spieszyć się do sklepu po nową! Usługi prania wykładzin w Krakowie na pewno pomogą usunąć ten problem. Firma ułatwia pielęgnację takich produktów, szybko i skutecznie usuwając wszelkie zanieczyszczenia i eliminując konieczność ich transportu. Usługa wykonywana jest w domu klienta lub w biurze.

Pranie wykładzin w Krakowie – domy, mieszkania, biura

Wykładziny dywanowe w domach i biurach tworzą przytulniejsze środowisko, poprawiają nastrój domowników i pracowników a dzięki uzyskanej estetyce pomagają w zawieraniu transakcji. Jednak wykładziny są trudniejsze w utrzymaniu czystości i czyszczeniu niż podłogi samopoziomujące lub laminowane.
Przy dużym natężeniu ruchu w pomieszczeniu wykładziny zaczynają tracić kolor, stają się zakurzone i wyglądają na szare, zaniedbane, stare. Szczególnie mocno cierpią podczas prac remontowych w biurach. Firma świadcząca usługi prania wykładzin w Krakowie proponuje rozwiązanie tego problemu. Czy wszystkie rodzaje wykładzin podlegają praniu? Szyte fabrycznie i ręcznie, z wełny, syntetyków, wiskozy, na bazie klejonej.

Jakie zanieczyszczenia można usunąć?

 • Brudne ślady po butach (typowe dla wykładziny w biurze).
 • Plamy z napojów i żywności (herbata, kawa, ketchup, czekolada).
 • Ślady obecności zwierząt domowych.
 • Plamy kleju i farby.
 • Uporczywe plamy pochodzenia organicznego – z krwi, trawy itp.

Jak pracują profesjonaliści?

Nieważne, jak starannie odkurza się wykładzinę i tak stale zbiera kurz. A to dogodne środowisko dla pasożytów – roztoczy (mikroorganizmy żywiące się martwymi cząsteczkami skóry). Same w sobie nie są niebezpieczne. Ale ich produkty odpadowe powodują astmę oskrzelową, atopowe zapalenie skóry, zapalenie spojówek. Ponadto sam kurz jest najsilniejszym alergenem, często prowadzi do problemów z oddychaniem. Najczęstszym jest alergiczny nieżyt nosa. A po zakończonym praniu wykładziny, będą one wyglądały jak nowe. Specjaliści wykonując usługę ostrożnie usuwają wszelkie plamy, w tym nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Pozbywają się także nieprzyjemnego zapachu, wyczesują runo i przywracają stosowi oryginalny kolor.

Jak fachowcy dbają o wykładziny dywanowe?

 • pranie wykładzin KrakówUsuwają małe i duże zanieczyszczenia, wykorzystując do tego celu odkurzacz, szorowarkę oraz urządzenie natryskowo – ssące.  
 • Wykonują próbę materiału z jakiego wykonana jest wykładzina, na podstawie której dobierają środki piorące. Nakładają na runo specjalny środek, który minimalizuje przemaczanie materiału.
 • Starannie usuwają plamy profesjonalnymi, przyjaznymi dla środowiska i hipoalergicznymi odplamiaczami, które nie niszczą barwników ani włókien.
 • Przeprowadzają dokładną kurację antybakteryjną w celu usunięcia plam z moczu, wymiotów, grzybów itp. Pranie właściwe wykonywane jest w temperaturze 50-60 stopni, dzięki czemu uzyskiwany jest doskonały efekt w postaci czystej wykładziny wolnej od roztoczy oraz innych organizmów.

Pracowników firmy świadczącej usługę prania wykładzin w Krakowie cechuje duże doświadczenie i profesjonalizm. To wykwalifikowani specjaliści, którzy indywidualnie dobierają metodę obróbki każdego produktu w zależności od materiału i stopnia zanieczyszczenia.

Korzyści z profesjonalnego prania wykładzin w Krakowie

 • Profesjonalne pranie wykładzin w Krakowie pomoże przywrócić im czystość i piękno.
 • Po wypraniu profesjonalnymi środkami wykładzina powróci do świeżego i zadbanego wyglądu.
 • Wszystkie prace wykonywane są bezpośrednio w domu lub biurze, bez demontażu i usuwania wykładziny.
 • Nie ma ryzyka uszkodzenia wykładziny przy doborze właściwych detergentów.
 • Usuwanie uporczywych plam środkami chemicznymi przeznaczonymi do usuwania zarówno plam rozpuszczalnych w wodzie, takich jak brud z butów, jak i plam nierozpuszczalnych, plam krwi, śladów rozlanej kawy.

Istnieją różne technologie czyszczenia wykładzin dywanowych. Metoda wybrana przez specjalistów w każdym konkretnym przypadku zależy od materiału i stopnia jego zabrudzenia. Podczas profesjonalnej obróbki wszystkie warstwy produktu są dokładnie czyszczone, co pozwala usunąć kurz i brud nagromadzony między kosmkami, a także pozbyć się różnych drobnoustrojów. Pracownicy posiadają duże doświadczenie, dzięki czemu swoją pracę wykonują szybko i sprawnie. Pranie wykładzin w Krakowie to najlepszy sposób na szybkie i niedrogie odnowienie wykładziny, bez uciekania się do drastycznych sposobów takich jak wymiana poszczególnych obszarów lub całej wykładziny.

Dlaczego wybór profesjonalnego prania wykładziny w Krakowie to dobry pomysł?

Rutynowe czyszczenie odkurzaczem lub wilgotną ściereczką wykładzin dywanowych w domach i biurach często nie wystarcza. Aby usunąć nadmiar nagromadzonego kurzu i bakterii szkodliwych dla oddychania, wykładzinę należy od czasu do czasu wyprać. Jest to możliwe poprzez kontakt z profesjonalną firmą, która posiada niezbędną wiedzę do bezpiecznego przeprowadzenia procedury. Zamawiając pranie wykładziny otrzymuje się wysokiej jakości usługę i przyzwoity wynik. Za pomocą hipoalergicznych środków chemicznych usuwane są różne zanieczyszczenia, również z zagrzybionych obszarów. Nie należy zwlekać z profesjonalnym czyszczeniem i praniem, nadmiar kurzu w wykładzinie może prowadzić do komplikacji zdrowotnych dla wszystkich domowników lub pracowników biura.