Naturalny peeling do twarzy

W dzisiejszych czasach modne jest naturalny peeling do twarzy. Czemu? Ponieważ po peelingi nie musimy chodzić do drogerii, możemy zrobić to sami i zadbać o odpowiednie oczyszczenie twarzy. Naturalny peeling pomaga zachować świeżą i naturalną skórę, dlatego warto robić to regularnie. Jak działają naturalne peelingi do twarzy? Jak często powinienem go używać? Na te i inne pytania dotyczące naturalnych peelingów do twarzy odpowiemy w tym artykule.

Co to jest naturalny peeling i jak działa?

Naturalny peeling do twarzy to produkt złuszczający wykonany z produktów, które każdy ma w domu. Do tego peelingu najczęściej używa się kawy, cukru lub miodu. Oczywiście mówimy o kawie „luzem”, a konkretnie fusach z kawy mielonej. Naturalny peeling do twarzy usuwa martwy naskórek podczas mycia. Regularne złuszczanie się opłaca, ponieważ nadmierne złuszczanie może prowadzić do zatkania porów, co może prowadzić do wyprysków i zaskórników. Regularny naturalny peeling jest ważny, ponieważ pomaga:

  • regeneracja skóry,
  • poprawia wchłanianie kremów, suplementów itp.,
  • zmniejsza ryzyko stanów zapalnych,
  • przyspiesza mikrokrążenie skóry dla lepszego odżywienia,
  • zmniejsza ryzyko zastojów limfatycznych.

Jednak naturalny peeling nie zawsze jest bezpieczny, ponieważ może zaostrzyć istniejące zmiany ropne na skórze. Nie warto drażnić małych ran lub trądziku, zwiększając w ten sposób ból. Również po naturalnym złuszczeniu opłaca się odpowiednio nawilżyć skórę po kondycjonowaniu.

Częstotliwość stosowania do peelingu naturalnego

Naturalny peeling do twarzy
Naturalny peeling do twarzy

Częstotliwość peelingu powinna zależeć od rodzaju naszej skóry. Jeśli mamy cerę tłustą, należy ją złuszczać 2-3 razy w tygodniu, ponieważ tłusta skóra jest grubsza niż inne typy skóry. Jeśli jednak nasza skóra jest wrażliwa lub naczynkowa, warto unikać częstego naturalnego peelingu twarzy. Najlepiej robić to co dwa tygodnie i delikatnie obierać raz w tygodniu. W przypadku skóry normalnej warto oczyszczać twarz raz lub dwa razy w tygodniu.

Warto wiedzieć, że naturalny peeling można stosować również na całe ciało, ale nie należy go stosować codziennie, aby nie nadmiernie pobudzić skóry i nie uszkodzić skóry. Jeśli nasza skóra jest podrażniona, nie powinniśmy złuszczać naskórka. Skóra poparzona słońcem również nie powinna używać peelingów. Ale jak używać peelingu? Przed zastosowaniem peelingu warto zmyć makijaż płynem micelarnym lub olejkiem, następnie delikatnie masować skórę okrężnymi ruchami przez 1-2 minuty, a następnie zmyć peeling letnią wodą. Po peelingu warto zastosować ulubiony tonik do twarzy.

Dlaczego warto stosować naturalny peeling do twarzy?

Bardzo ważne jest regularne złuszczanie, szczególnie zimą, ale o każdej porze roku. Zimą na skutek niższych temperatur skóra staje się bardziej sucha i tworzą się modzele. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możesz mieć promienną i niezwykle gładką cerę – warto ją regularnie pielęgnować, aby wyglądała świeżo przez cały rok. Naturalny peeling do twarzy może pomóc złuszczyć naskórek i oczyścić pory. Ma za zadanie nie tylko dokładnie oczyścić twarz, ale także delikatnie wygładzić drobne zmarszczki i rozjaśnić przebarwienia, jeśli do tego peelingu zostaną dodane składniki o właściwościach rozjaśniających. Dzięki regularnemu peelingowi twarzy możemy cieszyć się również bardziej miękką skórą, która lepiej wchłania składniki odżywcze z kremów czy olejków. Naturalny peeling twarzy zaleca się 1-2 razy w tygodniu.

Kiedy warto unikać peelingu?

Naturalnego peelingu do twarzy, takiego jak broda, nie należy stosować bezpośrednio po depilacji, ponieważ może powodować podrażnienia. Również osoby z trądzikiem lub ranami na skórze powinny unikać peelingu, ponieważ może to zaostrzyć zmiany. Ponadto, jeśli Twój naturalny peeling ma silne drobinki złuszczające, nie używaj go częściej niż dwa razy w tygodniu, aby Twoja skóra mogła odpocząć. W przypadku jakiegokolwiek stanu skóry warto przed wykonaniem naturalnego peelingu twarzy skonsultować się z dermatologiem

W przypadku peelingu ciała należy unikać stosowania peelingów na podrażnioną lub pokrytą zmianami skórnymi. Zaleca się złuszczanie całego ciała po prysznicu, gdy skóra jest ciepła i czysta. Peeling należy nakładać na wilgotną skórę, zaczynając od stóp i kierując się ku górze. Dobrym pomysłem jest trzymanie się tej kolejności, aby zapobiec gromadzeniu się naczyń limfatycznych. Peeling całego ciała powinien trwać od 10 do 15 minut. Dbanie o skórę całego ciała jest bardzo ważne, a naturalny peeling to świetny sposób na utrzymanie skóry w normalnym stanie.