Jak sfinansować zakup mebli do sklepu. Prowadzenie sklepu wymaga dobrego wyposażenia w różne urządzenia i przede wszystkim meble sklepowe. Sprzedaż artykułów spożywczych czy odzieży to jedne z najbardziej dochodowych linii biznesowych, ponieważ są stale poszukiwane. Takie produkty cechuje duża płynność i zyskowność dla sklepów. Coraz więcej badań udowadnia, że liderami rynku stają się sklepy, które oferują klientom najlepszą obsługę i stwarzają najbardziej komfortowe warunki. W tej kwestii duże znaczenie ma design sklepu, funkcjonalność i wygoda mebli sklepowych.
Niezbędne są odpowiednio dobrane regały, gabloty, lady, wieszaki, witryny chłodnicze i inne elementy wyposażenia. Jeśli meble są odpowiednio dobrane i ustawione prawidłowo, cała powierzchnia jest efektywnie wykorzystywana. Jednak zakup całego wyposażenia łącznie z meblami do sklepu wymaga sporych nakładów i wielu przedsiębiorców poszukuje sposobów na sfinansowanie ich zakupu.
Jak sfinansować zakup mebli do sklepu?
Wiele osób marzących o otwarciu własnego sklepu poszukuje źródeł finansowania. Istnieje kilka sposób na zdobycie pieniędzy i warto wszystkie przeanalizować samodzielnie lub z doradcą finansowym. Sfinansowanie zakupu mebli do sklepu można wykonać z własnych środków, jeżeli się takie posiada. Jeżeli jest tylko część można wspomagać się kredytem bankowym czy też wziąć meble sklepowe w leasing. Warto udać się do urzędu pracy i zasięgnąć informacji na temat dotacji zarówno z urzędu jak i z Unii Europejskiej.
Zewnętrzne sfinansowanie zakupu mebli do sklepu oraz środki własne
Jak przy wszystkich inwestycjach najlepszym źródłem sfinansowania zakupu mebli do sklepu byłyby środki własne. Ale często brakuje części lub całości sumy. Posiadając konto bankowe łatwiej jest uzyskać kredyt konsumencki lub na firmę. Można również otworzyć konto oszczędnościowe i systematycznie odkładać pieniądze. Pomoc ze strony rodziny jest na pewno dobrym rozwiązaniem, ale wiadomo, że trudne do oddania pieniądze mogą bardzo popsuć relacje. Jeżeli właściciel sklepu ma wspólnika, to możliwości sfinansowania mebli są większe. Trzeba dzielić się nie tylko zyskami, zadaniami, ale również kosztami.
Co to są anioły biznesu i jak mogą pomóc w zakupie mebli sklepowych?
To prywatni inwestorzy, mogą być osobami fizycznymi oraz prawnymi, których celem jest inwestowanie w projekty oraz uzyskiwanie w nich udziałów. Ale czy zakup mebli do sklepu będzie intratny dla takich inwestorów to sprawa dyskusyjna, ale warto zbadać ten rynek.
Nie ma zdolności kredytowej na zakup mebli do sklepu?
Urząd Pracy ma do zaoferowania pożyczkę na preferencyjnych warunkach i nie tylko dla osób bezrobotnych. Osoby nie posiadające zdolności kredytowej czyli absolwenci szkół wyższych i średnich, którzy nie mają pracy, ale planują np. otwarcie sklepu i zakup wyposażenia mogą się o taką pożyczkę ubiegać. Trzeba ją zwrócić w ciągu siedmiu lat. Kredyt na działalność gospodarczą
Nie posiadając zbyt wielu środków finansowych i planując własny biznes w branży handlowej, można ubiegać się o kredyt na otwarcie działalności. Z uzyskanych pieniędzy uda się sfinansować zakup mebli do sklepu. Ale jest to wsparcie dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność. Natomiast przedsiębiorcy posiadający sklep od roku, mogą starać się o pożyczkę ze wsparciem rządowym. Doradcy kredytowi działający w bankach udzielają szczegółowych informacji o możliwych i najkorzystniejszych formach kredytu na zakup mebli do sklepu.
Czy jest możliwe uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej i Urzędu Pracy na zakup mebli do sklepu?
Najlepiej ubiegać się o dotacje z UE jeszcze przed otworzeniem swojego biznesu. Są to także mikropożyczki. Największe szanse na takie środki mają długo bezrobotni, kobiety po urlopach: wychowawczych i macierzyńskich oraz mieszkańcy wsi. Jeżeli ktoś spełnia warunki przyznania takiej dotacji może się o nią ubiegać a po uzyskaniu akceptacji sfinansować zakup mebli do sklepu. Również na dotację z UP największe szanse mają młodzi ludzie, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie prowadziły działalności gospodarczej lub byli zarejestrowani jako bezrobotni.
Leasing jako źródło sfinansowania zakupu mebli do sklepu
Jeżeli kredyt bankowy nie wchodzi w grę warto pomyśleć o leasingowaniu zakupu mebli sklepowych. Na czym to polega? Na podpisaniu umowy leasingowej, wymagania instytucji, która sfinansuje zakup mebli sklepowych są łatwiejsze do spełnienia. Co trzeba wiedzieć? Korzyści jakie wynikają z finansowania zakupu wyposażenia sklepu leasingiem to polepszenie płynności finansowej. Ponadto takie płatności są kosztem uzyskania przychodu a to z kolei ogranicza podstawę opodatkowania. Wybierając leasing właściciel sklepu może zakupić potrzebne meble oraz urządzenia chłodnicze i nie tylko. Tak więc, poszukując formy sfinansowania zakupu mebli do sklepu należy przeanalizować swoją sytuację, zasięgnąć pomocy specjalisty i wybrać najlepszą opcję.
Meble do sklepu to podstawa udanego biznesu
Ocena każdego punktu sprzedaży przez potencjalnego klienta zaczyna się od zwiedzania obszaru sprzedaży. Wystarczy przekroczyć próg sklepu i rozejrzeć się dookoła. Wygodne i niezawodne meble sklepowe o oryginalnych kształtach i kolorach, niestandardowe podejście do aranżacji wnętrz, tworzą wizerunek sklepu. W oparciu o powierzchnię sklepu wybierane są najbardziej ergonomiczne rodzaje mebli dzięki czemu staje się on komfortowy. Niezbędne są: gabloty, witryny, gondole, stojaki, wyspy, regały, półki, stoliki. Meble mogą być: uchylne, naścienne oraz wyspowe zarówno o charakterze uniwersalnym, jak i specjalistycznym.